Neden Dijital Pazarlama?

Neden Dijital Pazarlama?
2 Ocak 2020

Dijital pazarlama, firmaların kullanıcı kitlelerine online kaynaklar ve internet aracılığıyla ulaşabilmesidir. SEO (Search Engine Optimization / Arama Motoru Optimizasyonu), SEM (Search Engine Marketing / Arama Motoru Pazarlamacılığı), sosyal medya yönetimi ve mobil pazarlama, dijital pazarlamanın içinde barındırdığı başlıca pazarlama araçlardır.

“Neden dijital pazarlama?” sorusunun birden çok cevabı var. Bunlardan öncelikli olanları sizin için sıraladık.

Doğru hedef kitleye ulaşın!

Firmaların dijital pazarlamayı tercih etmelerinin en büyük sebeplerinden biri, bu yöntemin ölçülebilir olmasıdır. Dijital pazarlama yöntemlerini, hedef kitlelerinizi doğru bir şekilde belirleyerek yapabilirsiniz. Hangi zaman aralığı, hangi yaş ve cinsiyet, hangi şehir ya da hangi ilgi alanları gibi seçeneklerden firmanız için en uygun olanları seçerek uygulayabilirsiniz. Bu sayede sizin için en doğru hedef kitle belirlenecek ve reklamlarınız doğru kullanıcılara ulaşmış olacaktır.

Geri dönüşlerinizi hızlandırın!

Dijital pazarlama araçlarıyla hızlı ve doğru bir şekilde kullanıcılarınıza markanızı, ürün ve hizmetlerinizi ulaştırabildiğiniz gibi aynı zamanda bu reklamlarınıza aldığınız dönüşleri de net bir şekilde elde edebiliyorsunuz. Google Analytics aracı yardımıyla, reklamınızı kaç kişinin gördüğü, kaç kere tıkladığı ve sitenizde kaç dakika kaldığı gibi detayları görerek reklamınızın performansını belirleyebilirsiniz.

Re – Marketing yapın!

Sitenize gelmiş ve ürünlerinizi incelemiş ancak sonrasında çıkmış bir kullanıcının, girdiği başka bir sitede sizin sayfanızda incelediği ürününüzle karşısına çıkma yöntemidir. Re – Maketing denen bu yöntemle hem marka bilinirliğinizi hem de ürünlerinizin satın alınma oranını arttırabiliyorsunuz.

Müşterilerinizle sağlıklı iletişim kurun!

Müşterilerinize sadece reklamlarınızla değil aynı zamanda sosyal medya hesaplarınızla da ulaşmalısınız. Doğru bir sosyal medya yönetimi ile hem markanızı ve ürünlerinizi doğru bir şekilde kullanıcılarınıza aktarabilir hem de onlardan birebir ve hızlı bir şekilde geri dönüşler alabilirsiniz. Kullanıcılarınızın sizin hakkınızdaki yorum ve görüşlerini hızlı bir şekilde size iletebilmelerine olanak sağlayan sosyal medya platformlarının, doğru bir şekilde yönetilmesi büyük önem taşımaktadır.

DİĞER YAZILAR


CRM Neden Önemlidir?
CRM Neden Önemlidir?
2 Ocak 2020

CRM, “Müşteri İlişkileri Yönetimi” anlamına gelen “Customer Relationship Management” kelimelerinin kısaltılmış halidir. Türkçe anlamının tam karşılığını veren bu sistemin...

Neden SEO Yapılmalıdır?
Neden SEO Yapılmalıdır?
1 Ocak 2020

SEO Nedir? Neden SEO Yapılmalıdır? SEO, Türkçe olarak “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelmektedir. İngilizce olarak da “Search Engine Optimization”...