SEO Hizmeti

“Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelen SEO, baş harflerini İngilizce “Search Engine Optimization” kelimelerinden almıştır. SEO, bir internet sitesinin, arama motorları (Google, Yandex vb) tarafından daha iyi anlaşılarak, istenilen tüm kriterleri sağlaması için yapılan tüm iyileştirme ve geliştirme çalışmalarıdır.

SEO çalışması gerçekleştirilen internet sitelerinin, SEO puanlarının artması ile hem popüleriteleri hem de arama motorlarındaki (Google, Yandex vb) sıralamaları artmaktadır. Arama motorlarında üst sıralarda yer alan internet siteleri, her zaman ilk tercih edilen siteler olacağı için de hem kullanıcıların akıllarında kalmayı başaracak hem de onların daimi kullanıcılar olmalarını sağlayacaktır.

Bir SEO çalışmasına başlamadan önce arama motorlarının işleyiş mantıklarını öğrenmek gerekmektedir. Bu işleyiş mantıklarına uygun bir SEO çalışması yapılmalıdır. SEO ve arama motorları için en önemli kriter, kullanıcıların arama motorlarında yazdıkları kelime veya cümleler ile web sitesi tarafından gösterilecek olan sayfanın alaka düzeyidir. Bu alaka düzeyi özellikle arama motorları tarafından oldukça özenle kontrol edilmektedir.

Bir diğer SEO çalışmasında önem arz eden konu ise anahtar kelimelerdir. Kullanıcılar tarafından arama alanlarına yazılan kelime veya cümleler doğrultusunda ilgili sitede yer alan konu başlıkları ve içerikler için en doğru anahtar kelime seçimi gerekmektedir. En büyük potansiyelli anahtar kelimenin belirlenmesi ile web sitesindeki metin çalışması da buna göre yapılarak web sitesi en uygun haliyle kullanıcılara gösterilir.

SEO Hizmeti